Dość deszczowy mamy ten początek weekendu, nieprawdaż? Nie zmienia to jednak faktu, że to piątek. A skoro to piątek, pora także zerknąć, co przyniósł ten tydzień w kwestii zmagań na wirtualnych arenach. Dowiecie się tego z naszego E-sportowego Przeglądu Tygodnia.

Odsłony: 72

Świat gamingowy obiegła dziś informacja, która z pewnością odbije się szerokim echem w środowisku profesjonalnym, jak również wśród wielu fanów wirtualnej rywalizacji. Dziś bowiem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga na telewizję Polsat w związku z wykupieniem przez nią praw do transmisji turnieju CS:GO. Odosobniony przypadek, czy może sygnał, iż nasza rodzima branża e-sportowa nie zawsze cechować się będzie zdrową rywalizacją?

Odsłony: 205

Witamy w pierwszym E-Sportowym Przeglądzie Tygodnia, w którym postaramy się zebrać dla Was najciekawsze wiadomości ze świata wirtualnych potyczek. Jako iż jest to pierwsze wydanie, bardzo chcielibyśmy poznać Waszą opinię na temat naszego projektu.

Odsłony: 161

Dziś o godzinie 16 ruszyła sprzedaż biletów wcześniejszego wstępu na Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach. Jedna z największych i najdłuższych tego typu imprez na świecie i z pewnością największa w Polsce, tym razem zajmie aż dwa weekendy, 25-26 lutego i 3-5 marca, także czeka nas jeszcze więcej emocji niż dotychczas. Pamiętajcie jednak by nie dać się omamić i przy kupnie biletów korzystać jedynie z oficjalnych stron, jak choćby tutaj.


Odsłony: 103

Na przełomie lutego i marca do Katowic już po raz piąty zawitają finały Intel Extreme Masters, najdłuższego cyklu imprez e-sportowych na świecie. Nowością jednak jest fakt, że finały jedenastego sezonu odbędą się w trakcie nie jednego, ale dwóch weekendów. 25-26 lutego należeć będzie do League of Legends, natomiast między 3 a 5 marca Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym zawładnie Counter-Strike i Starcraft II. Dorzućmy do tego jeszcze pulę nagród o łącznej wartości 2,5 miliona złotych i wychodzi z tego naprawdę wielkie święto dla wszystkich graczy. Chętni? Poniżej zamieszczamy zatem grafikę dotyczącą przedsprzedaży biletów, która rusza już 15 grudnia.

Odsłony: 161

Rozlosowane zostały pary spotkań ćwierćfinałowych w lidze ELEAGUE. Wszystkie oczy Polaków zwrócone na podopiecznych Jakuba 'Kubena' Gurczyńskiego czyi oczywiście nasz najlepszy team Virtus.pro. Do wygrania blisko 400,000 $. Pierwsze dwa ćwierćfinały rozegrane zostaną już jutro, natomiast kolejne dwa w piątek. Poniżej pary ćwierćfinałów:

  • Team EnVyUs vs fnatic
  •  Natus Vincere vs Cloud9
  • Astralis vs mousesports
  • Virtus.pro vs Ninjas in Pyjamas

    Czy i tym razem Stany Zjednoczone okażą się szczęśliwym miejscem? Przekonamy się już w piątek.
Odsłony: 516
Jutrzejsze spotkania w ramach EU LCS zapowiadają się conajmniej interesująco, chociażby ze względu na zmiany w składach drużyn.
Mateusz 'Kikis' Szkudlarek po rozstaniu z G2 wraca na górną aleję do najbardziej utytułowanego europejskiego zespołu Fnatic. Kikis będzie pełnił rolę podstawowego zawodnika, co za tym idzie dotychczasowy toplaner Yeong-Jin 'Gamsu' Noh opuszcza Fnatic.
Mateusz sam pisze:
Zmieniłem swoje nastawienie do sytuacji bycia zmiennikiem, ponieważ warunki we Fnatic są nieporównywalne do tych, które były w G2. Podłoże jest zupełnie inne, dzięki czemu wiem na czym stoję od samego początku. Każdy tutaj chce osiągnąć sukces, próbować i być najlepszym jak to jest tylko możliwe.

Drugą zaskakującą roszadą w składzie europejskiej drużyny jest powrót Konstantinos 'FORG1VEN' Tzortziou do H2K. Kontuzja dotychczasowego ADCarry zespołu Aleš 'Freeze' Kněžínek uniemożliwiła dalszą grę w nadchodzących spotkaniach.
Jak ułoży się współpraca zawodników H2K? Jak zaprezentuje się Kikis w swoim pierwszym meczu w barwach Fnatic? Dowiemy się już jutro! Tym bardziej, że to właśnie te dwie drużyny staną naprzeciw sobie na Summoners Rift.
Odsłony: 418