Znów przenosimy się myślami w ciepłe objęcia piątego miesiąca roku, kiedy to kwitną kasztany, a wielu zdaje egzamin dojrzałości. Przenosimy się tam za sprawą konwentu Sakurakon V, który objęliśmy naszym patronatem medialnym. Odbędzie się on w Opolu i pomimo faktu, iż jest to już piąta edycja, po raz pierwszy konwent ten potrwa dwa dni, między 13 a 14 maja. Wydarzenie to z pewnością spodoba się wszystkim fanom Dalekiego Wschodu, nie tylko tym gustującym w tamtejszych animacjach, dlatego warto przyjrzeć się mu bliżej.

 

Odsłony: 31

Nastał wieczór i w związku z tym pora na kolejny patronat. Krótko i na temat. Z nieukrywaną radością informujemy, iż objęliśmy nim KoKon, czyli jedyny tego typu konwent fantastyczny w Koninie. A ten już niebawem, bo w dniach 4-5 lutego. I jak zapewniają organizatorzy, tegoroczna edycja przewiduje jeszcze więcej atrakcji niż poprzednia. Dlatego z całą pewnością jest to wydarzenie warte uwagi.

Odsłony: 32

Jak głoszą słowa pewnej piosenki, najlepsze miesiące to kwiecień, czerwiec, maj. A skoro już przy pięknym maju jesteśmy, to co powiecie na komiks? Okazję aby dostać jeden z tych kolorowych zeszytów pełnych magii będziecie mieli 13 maja w Poznaniu. Jaki to dzień? Dzień Darmowego Komiksu, nad którym właśnie objęliśmy patronat medialny. A gdyby samo czytanie Wam nie wystarczyło, będziecie mogli także wziąć udział w spotkaniach autorskich, warsztatach i innych ciekawostkach. Poznań i komiksy chyba się lubią.

Odsłony: 26

Czym jest KOLA? Pod tym enigmatycznym skrótem kryje się dość proste rozwinięcie. Jest to duża konferencja larpowa, na której miłośnicy larpów spotykają się, by podsumować miniony rok i wspólnie ustalić plan działania na kolejne 365 dni. Dzielą się przy tym swoją wiedzą i doświadczeniem, wspólnie polepszając jakość tworzonych imprez. Jest to też konferencja, nad której szóstą edycją objęliśmy swój patronat medialny. Jeżeli zatem temat larpów nie jest Ci obcy, zajrzyj do Lublina w dniach 10-12 lutego.

Odsłony: 32

Patronat. To słowo ostatnio często przewija się w naszych wiadomościach. I bardzo nas to cieszy. A jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że możemy pochwalić się Wam kolejnym, tym razem nad organizowanym przez Tanzaku konwentem Ućkon. Czwarta edycja zapowiada się naprawdę pysznie, a to za sprawą podejścia do kultury Dalekiego Wschodu od strony gastronomii. Innymi słowy, będzie dużo jedzenia. Jeżeli zatem jesteście głodni nowych smaków, zajrzyjcie do Łodzi między 18 a 19 marca. Podobno mają nowy dworzec.

Odsłony: 28

Bardzo miły mamy dzisiaj dzień, bo oto nasz smok spotkał się z orłem gnieźnieńskim, dzięki czemu możemy teraz ogłosić Wam kolejny patronat. Tym razem nad VIII edycją konwentu Fantasmagoria, który odbędzie się między 17 a 19 lutego. Niech jednak nazwa Was nie zwiedzie, bowiem poza fantastyką, swoje miejsce znajdą tam też fani mangi i anime, a także innych rzeczy nie do końca z tego świata. Zaiste, jest to godny powód, by odwiedzić naszą pierwszą stolicę.

Odsłony: 30

A teraz pora na kolejny patronat. Patronat nad wydarzeniem, które niewątpliwie zaspokoi fantastyczne apetyty wszystkich gości, którzy zechcą zjawić się w mieście zwanym Jastrzębie-Zdrój w dniu 11 lutego. Ba, nawet dla amatorów orientu nie zabraknie atrakcji. Konwent ten nosi nazwę Kregulcowe Dni, i mimo iż krótki, z pewnością będzie on powodem niejednej opowieści. Nie zwlekajcie zatem i w odpowiednim czasie udajcie się na południe.

 

Odsłony: 25