Pozostajemy jeszcze przy budowlach obronnych, a to za sprawą Cytadeli. Cytadela bowiem to odmiana twierdzy...i środkowa część kadłuba okrętu. To także odbywający się na terenie twierdzy festiwal. Konkretnie Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, w dniach 26-28 maja. 200.000.000 cegieł wypełni się tematami ze świata fantastyki i nie tylko. Będą larpy, sesje RPG, swe dzieła przybędą pokazać artyści i projektanci. Nie zabraknie konkursu cosplay, oraz atrakcji dla fanów rozrywki elektronicznej, mangi i anime. Cieszymy się zatem, iż mogliśmy objąć pierwszą edycję tego wydarzenia naszym patronatem medialnym.

Odsłony: 46

Czasem samodzielna budowla o charakterze obronnym. Budowano je od starożytności do czasów II WŚ. Na stałe stacjonowała w nich załoga. Twierdza, bo o niej tu mowa, to także odbywający się w dniach 8-10 września festiwal fantastyki. Festiwal, który objęliśmy naszym patronatem medialnym. Nazwa nie jest wcale przypadkowa, bowiem miejscem wydarzenia jest zabytkowa Twierdza Boyen w Giżycku. Labirynt przejść, wałów i innych umocnień, połączony ze zróżnicowanym terenem, to idealny klimat nie tylko dla tego typu imprezy, ale także wielu gier terenowych. Fani fortyfikacji i fantastyki raczej nie będą się tam nudzić.

Odsłony: 39

Świdkon X to trzy dni wypełnione atrakcjami ze świata fantastyki. Nie bez powodu zwie się to interdyscyplinarnym wydarzeniem kulturalnym, bowiem poza wieloma rodzajami gier planszowych i konsolowych, czekają na Was też warsztaty i panele dyskusyjne. No i nie możemy również zapomnieć o Igrzyskach Fantastycznych. Jak pewnie wiecie, smoki lubią środowisko fantastyczne (i nie tylko!), dlatego też cieszy nas fakt, iż objęliśmy świdnicki konwent naszym patronatem medialnym. Więcej jednak póki co nie zdradzamy, bo reszty dowiecie się między 24 a 26 marca.

Odsłony: 46

“Biała” to pierwsza z serii książek o mieszkańcach Heliasu. Jest to również debiut młodej autorki Dominiki Olbrych, która wcześniej dwukrotnie triumfowała w ogólnopolskim  konkursie literackim Gai Kołodziej SCRIBO ERGO SUM. Napawa nas to niemałą dumą, a to dlatego, iż objęliśmy owe wydanie naszym patronatem medialnym.

biala2

Sama powieść opowiada o losach tytułowej Białej. Dziewczyny o imieniu Simia, która z pomocą strażników musi zmierzyć się z siłami Złych i pomóc mieszkańcom Heliasu, przy okazji poznając prawdę o sobie samej. Nie zdradzamy jednak więcej, bo tego dowiecie się z naszej recenzji, a ta już wkrótce pojawi się na stronie. Gdybyście jednak sami chcieli poznać losy Białej, macie taką możliwość, bowiem książka już od 23 stycznia dostępna jest w sprzedaży, a to za sprawą Wydawnictwa Oficynka

biala1

Odsłony: 65

A gdyby tak połączyć Krzyżaków i smoki? No ba! Będzie to możliwe dzięki konwentowi Krzyżakon, nad którym z nieukrywaną radością objęliśmy swój patronat medialny. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w Malborku. Póki co nie wiemy jeszcze za dużo, ale sam fakt, że organizatorzy współpracują  z Urzędem Miasta i Muzeum Zamkowym daje podstawę przypuszczać, że będzie się działo.

Odsłony: 49

Znów przenosimy się myślami w ciepłe objęcia piątego miesiąca roku, kiedy to kwitną kasztany, a wielu zdaje egzamin dojrzałości. Przenosimy się tam za sprawą konwentu Sakurakon V, który objęliśmy naszym patronatem medialnym. Odbędzie się on w Opolu i pomimo faktu, iż jest to już piąta edycja, po raz pierwszy konwent ten potrwa dwa dni, między 13 a 14 maja. Wydarzenie to z pewnością spodoba się wszystkim fanom Dalekiego Wschodu, nie tylko tym gustującym w tamtejszych animacjach, dlatego warto przyjrzeć się mu bliżej.

 

Odsłony: 74

Nastał wieczór i w związku z tym pora na kolejny patronat. Krótko i na temat. Z nieukrywaną radością informujemy, iż objęliśmy nim KoKon, czyli jedyny tego typu konwent fantastyczny w Koninie. A ten już niebawem, bo w dniach 4-5 lutego. I jak zapewniają organizatorzy, tegoroczna edycja przewiduje jeszcze więcej atrakcji niż poprzednia. Dlatego z całą pewnością jest to wydarzenie warte uwagi.

Odsłony: 63