Między 11 a 13 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się ósma już edycja znanego wszystkim konwentu NiuCon. Jak zawsze skupiać się on będzie głównie na tematyce związanej z mangą i anime, jednak znajdzie się też miejsce na inne atrakcje. Tegoroczny NiuCon objęty został również naszym patronatem medialnym, dlatego jak tylko dowiemy się czegoś więcej, z pewnością Wam te informacje przekażemy.

Odsłony: 42

Ósmego kwietnia Łódź pozna smak Azji. Wszystko za sprawą uczniów II LO im. Gabriela Narutowicza i grupy Japoński w dwójce, organizatorów VI Dnia Kultury Japońskiej oraz Festiwalu Kultur Azjatyckich. Pokazy sztuk walki, warsztaty, konkursy, cosplay, każdy miłośnik Orientu znajdzie tam coś dla siebie. Dlatego też miło nam poinformować że objęliśmy owo wydarzenie naszym patronatem medialnym. Tego typu inicjatywy z pewnością warte są uwagi.

Odsłony: 47

Na Podkarpaciu, na wschód od rzeszowskiego grodu, leży miasto zwane Łańcut. Znane ze swych zabytków i bliskiej odległości od łączącego wschód z zachodem szlaku komunikacyjnego, potocznie zwanego autostradą, przyciągnęło uwagę pewnego smoka. Czerwony wędrowiec dotarł z czasem także do wydarzenia, gdzie każdy gość może spróbować swych sił w grach, które nie wymagają energii elektrycznej, a jedynie stołu i trochę wolnej przestrzeni. Chętni śmiałkowie będą mogli wybrać spośród 130 tytułów, a ponadto liczyć na wsparcie zaprawionych w planszówkowych bojach wojów. Wizja takiej zabawy ucieszyła smoka, dlatego też objął ją swoim patronatem medialnym. Chcecie znać ciąg dalszy tej historii? Zajrzyjcie zatem w dniach 21-22 marca na I Festiwal Gier Planszowych w Łańcucie.

Odsłony: 37

Kraków nie jest nam obcy. Nie jest nam też obce wydarzenie swoją nazwą mocno nawiązujące do pewnej ludowej zabawy. Lajconik to dwa dni zabawy przy bogatym wachlarzu gier planszowych, niezapomniane sesje RPG i grono pozytywnie zakręconych ludzi. Nie może nas tam zabraknąć, tym bardziej, że objęliśmy siódmą edycję Lajconika naszym patronatem medialnym. Pozostaje tylko odliczać dni do 18 marca.

Odsłony: 62

Różne są zakony na tym świecie. Jedne przepisują księgi, modlą się i warzą piwo. Inne pozwalają Wam odkrywać zakamarki poradzieckiej bazy paliwowej. Taki właśnie jest Zakon Świętego Płomienia, który w tym roku już po raz dziesiąty organizuje Zakonki. To nie tylko konwent w klimacie postapokaliptycznym i wielki terenowy LARP, to także wydarzenie, które objęliśmy naszym patronatem medialnym. Jeżeli zatem lubicie grać w Juggera, odwiedzać bary i biegać po ruinach infrastruktury wojskowej naszych wschodnich sąsiadów, koniecznie zajrzyjcie do Raszówki w dniach 12-15 sierpnia. My będziemy na pewno.

Odsłony: 53

Pozostajemy jeszcze przy budowlach obronnych, a to za sprawą Cytadeli. Cytadela bowiem to odmiana twierdzy...i środkowa część kadłuba okrętu. To także odbywający się na terenie twierdzy festiwal. Konkretnie Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, w dniach 26-28 maja. 200.000.000 cegieł wypełni się tematami ze świata fantastyki i nie tylko. Będą larpy, sesje RPG, swe dzieła przybędą pokazać artyści i projektanci. Nie zabraknie konkursu cosplay, oraz atrakcji dla fanów rozrywki elektronicznej, mangi i anime. Cieszymy się zatem, iż mogliśmy objąć pierwszą edycję tego wydarzenia naszym patronatem medialnym.

Odsłony: 73

Czasem samodzielna budowla o charakterze obronnym. Budowano je od starożytności do czasów II WŚ. Na stałe stacjonowała w nich załoga. Twierdza, bo o niej tu mowa, to także odbywający się w dniach 8-10 września festiwal fantastyki. Festiwal, który objęliśmy naszym patronatem medialnym. Nazwa nie jest wcale przypadkowa, bowiem miejscem wydarzenia jest zabytkowa Twierdza Boyen w Giżycku. Labirynt przejść, wałów i innych umocnień, połączony ze zróżnicowanym terenem, to idealny klimat nie tylko dla tego typu imprezy, ale także wielu gier terenowych. Fani fortyfikacji i fantastyki raczej nie będą się tam nudzić.

Odsłony: 69