Konwent w kasynie? Jak najbardziej! Nie jest to jednak takie zwykłe kasyno, nic z tych rzeczy! Jest to obiekt, którym ma przyjemność zarządzać pewna Panda. Przyjemność ta może jednak szybko się skończyć, bowiem ludzie gadają o rzekomo planowanym skoku na skarbiec. Czy plotki okażą się słuszne? Tego dowiecie się odwiedzając w dniach 18-20 sierpnia Łódź, a konkretnie czwartą edycję Gakkonu, którą objęliśmy naszym patronatem medialnym. I żeby nie było, nie mamy nic wspólnego z tymi plotkami...

Odsłony: 57

O Asuconie informacje dostarczaliśmy już Wam od dawna, ale dopiero dzisiaj możemy ogłosić że to konwent ten znalazł się pod naszym patronatem! Wydarzenie to odbędzie się dopiero w dniach 09-10.09.2017, ale już dzisiaj można zakupić bilety w ramach trwającej do 13 sierpnia drugiej tury rezerwacji. Otwarte są już także zgłoszenia na konkurs cosplay oraz propozycje atrakcji! Nie ważne czy Chorzów Bytomski jest wam po drodze, czy też aby udać się na Asucon potrzebne jest długie planowanie, fakt iż jest to już szesnasta edycja tego festiwalu mówi sama za siebie. W końcu, kto organizowałby wydarzenie przez szesnaście lat jeżeli nie byłoby warto?

Logo Asucon

 

Odsłony: 50

Sezon konwentowy trwa w najlepsze, ale może by tak porozmawiać o wrześniu? Właśnie wtedy, a dokładnie w dniach 15-17.09.2017, odbywają się Bachanalia Fantastyczne połączone z siódmą edycją Fantazji Zielonogórskich. Z przyjemnością możemy ogłosić że tegoroczna odsłona tego wydarzenia znalazła się pod naszym patronatem, a co za tym idzie, Zielona Góra dołącza do listy kierunków tegorocznych wypraw wielu z nas.

Tegoroczne hasło Bachanaliów brzmi "Ostatni Bastion" i we właśnie takiej atmosferze, troszkę postapo, troszkę ciemnego fantasy, w tym roku będzie można zabawić się w, już tradycyjnie, Krzywym Kominie na ulicy Fabrycznej 13B. Dodoatkowym plusem imprezy jest to że jest ona kompletnie bezpłatna! Zapraszamy więc na godziny gier, prelekcji, konkursów, turnieji, spotkań z gościami i, jak zapewniają organizatorzy, bardzo dużą ilość X-wingów. 

Logo Bachanalia 2017

Odsłony: 48

Na wieczór przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną miłą wiadomość. Z przyjemnością informujemy, że objęliśmy naszym patronatem medialnym Cracow Game Days, które już 12 i 13 sierpnia zawitają do Kraków EXPO. Pokazy najnowszych tytułów, technologia VR, gry indie i retro - to tylko niektóre z atrakcji, jakich doświadczycie w czasie krakowskich targów. Będą też gwiazdy polskiego esportu, a w osobnej hali szósta już edycja festiwalu meetYT. My będziemy na pewno, dołączcie i Wy.

Odsłony: 45

Abra Kadabra? Avada Kedavra? Bibbidi Bobbidi Boo? Jak pewnie zauważyliście, w świecie magii niektóry z nas umoczyli tylko palec u stopy i uciekli z krzykiem. Są jednak także tu prawdziwi pasjonacji machania różdżką i ubierania się w czubate tiary (przypominamy że długie, czarne, szpiczaste nakrycia głowy są kanonicznie częścią uniwersum Harrego Pottera, więc trzymajmy się znanej zasady im wyższe tym lepsze.) narzucając na siebie koc udający szaty. Nie uciekliście jeszcze? Z przyjemnością więc możemy ogłosić że tegoroczny HarryCon 2017 został objęty patronatem Konwentów Południowych!

Jeżeli nie przekonał was mój drobny monolog na temat mody w której nie powinno się wychodzć na ulicę, być może przekoa Was lista potencjalnych atrakcji? Co powiecie na: prelekcje, występy, wystawy, konkursy, koncert, a co najlepsze, jedzenie rodem z Hogsmeade? Dla nas to trzy razy tak, widzimy się w Ostaszewie!

 

Logo HarryCon 2017

Odsłony: 46

Listopad to jeszcze odległa, lekko migocząca na horyzoncie kropka, ale już teraz mamy dla Was informację, która rozpali Waszą wyobraźnię. W listopadzie bowiem, a konkretnie między 17 a 19 dniem tegoż miesiąca, odbędzie się kolejna już edycja Opolconu. I tym razem nie mogło nas tam zabraknąć, dlatego z radością donosimy o objęciu go naszym patronatem medialnym. Fantastycznych atrakcji na pewno nie zabraknie, więc już teraz rezerwujcie sobie czas na wizytę w Opolu. Do zobaczenia!

Odsłony: 40

Kontynuując łańcuszek patronatów którymi zaowocowało to lato, przedstawiamy Państwu najbardziej zielony konwent w Polsce - Goblikon 2017. Jeżeli macie wolny weekend (lub jeżeli możecie sobie taki zorganizować) warto wydać 25 złotych na trzydniowy konwent z darmowym noclegiem, nawet jeżeli do spełnienia tego celu potrzebna będzie wędrówka w stronę Raciborza. A jeżeli konwentowe emocje opadną zbyt wcześnie, lub czegoś po prostu zabraknie do tych magicznych stu procent satysfakcji, organizatorzy proponują perełkę wieczoru/wydarzenia - wycieczkę do jednego z najstarszych w Polsce browarów.

Od 11 do 13 czerwca nastawcie więc swoje GPS-y w kierunku  Gimnazjum numer 1 w Raciborzu i przygotujcie się na trzy dni świetnej atmosfery na najbardziej “żywym” konwencie na jakim kiedykolwiek byliście.

logo Goblikon 2017

Odsłony: 69