Konwenty Południowe z radością obwieszczają objęcie patronatu głównego nad Tsuru Japan Festival 2017, który odbędzie się w dniach 11-12 listopada w Rybniku. 

Co w programie? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, głównie manga oraz anime. Jednak nie trzeba być fanem wyłącznie komiksów i rysunków, aby znaleźć coś dla siebie na TJF 2017. To będzie świetna okazja do zapoznania się z kulturą tego wschodnioazjatyckiego państwa, a nawet ze smakołykami, które stamtąd pochodzą.

W Święto Niepodległości widzimy się zatem w województwie śląskim!

Tsuru Japan Festival 2017 - Konwenty Południowe

 

Odsłony: 68

"Nie przechodź pod rozłożoną drabiną"

"Unikaj czarnych kotów"

"Zawsze żegnaj się przed przejściem przez próg"

Jeżeli te zdania napełniają was strachem bądź ciekawością, to Elgacon 2017 to miejsce dla was! Skupione na legendach, mitologiach i legendach, Płocke Dni Fantastyki są wydarzeniem, podczas którego członkowie wszelakich fandomów spotykają się w jednym miejscu, by spędzić najlepszy weekend tej jesienii. W blokach tematycznych znajdzie się gratka nie tylko dla folklorystów, ale także dla fanów mangi, anime, gier komputerowych, seriali, filmów oraz LARPów. Jako patron medialny tego wydarzenia, serdecznie zapraszamy w dniach 11-12 listopada do Płocka!

Elgacon 2017 logo

Odsłony: 42

Kiedy do miksera wrzuci się komiksy, książki, seriale i filmy, całość zaleje się grami i doprawi sztukami wizualnymi i muzycznymi, w wysokiej szklance zamiast smoothie znajdziemy wejściówki na Beton 2017 (nie polecamy próbować tego w domu - nasze doświadczenie zostało przeprowadzone w sterylnych warunkach przez doświadczonych profesjonalistów).

Z przyjemnością możemy ogłosić, że tegoroczna edycja tego szczecińskiego wydarzenia znalazła się pod naszym patronatem! Polecamy więc wyciągnąć wejściówki ze szklanki, wypić smoothie i ruszać w trasę, na północ.

Logo Betonu 2017

Odsłony: 64

pokusa arcylicza okladkaWydawnictwo Copernicus Corporation podało datę premiery polskiej edycji kultowej już przygody do Warhammer Fantasy Roleplay: „Pokusa Arcylicza”, którą Konwenty Południowe mają zaszczyt objąć patronatem.

Oprócz obszernego scenariusza rozgrywającego się na terenie Księstw Granicznych, na 144 stronach podręcznika w twardej oprawie znajdziemy także informacje o rozkładzie sił w samych Księstwach, o starożytnym imperium Nehekhary, nowych przeciwników, pomysły na pułapki wraz z mechaniką ich konstruowania, nowe choroby, klątwy i wiele, wiele więcej.

Grobowiec nieumarłego władcy stanie otworem przed poszukiwaczami przygód już 7 października 2017 roku. Do tego czasu podręcznik dostępny będzie w przedsprzedaży pod tym adresem: http://copcorp.pl/pl/p/Pokusa-arcylicza/201

Odsłony: 84

Szesnasta edycja Imladrisu, krakowskiego konwentu, została objęta patronatem przez Konwenty Południowe.

Tegoroczny Imladris trwa od 13 do 15 października. Cena wstępu na trzydniową imprezę w budynku Gimnazjum nr 2 wynosi 50 złotych, chociaż do końca września można wykupić preakredytację tańszą o 10 zł. Dostępne są również bilety na jeden lub dwa dni.

Widzimy się w Krakowie!

Imladris XVI - Konwenty Południowe

Odsłony: 81

Łyżki wszędzie? Tak, to Łyżkon 2017. Śpieszymy donieść, że portal Konwenty Południowe właśnie objął patronat nad tą imprezą odbywającą się w województwie wielkopolskim. Co można o niej powiedzieć?

Odsłony: 81

Portal Konwenty Południowe ma przyjemność obwieścić, że został patronem Warszawskich Targów Fantastyki 2017, które odbędą się siódmego października w Warszawie przy ul. Brackiej 25.

Odsłony: 89