Do Wrocławskich Dni Fantastyki jeszcze trochę czasu zostało, ale już teraz pomożemy Wam dobrze się do nich przygotować. Wszystko za sprawą niewielkiej “pigułki”, z której dowiecie się, jak nabyć bilety lub jak zostać wolontariuszem. Pojawią się też smoki.

Odsłony: 55

Nie tak dawno temu pisaliśmy o polskim projekcie filmowym z gatunku science-fiction - “ANGEL.A”. Jest to film tworzony z pasji, dzięki któremu twórcy chcą przełamać panujący w naszym kraju stereotyp, iż bez wielkiego budżetu nie da się zrobić interesującego kina z gatunku fantastyki naukowej. Sama pasja czasem jednak nie wystarczy, dlatego teraz macie okazję dołożyć do niego swoją cegiełkę i stać się częścią projektu.

Wszystko za sprawą zbiórki prowadzonej za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl, gdzie do 26 maja możecie pomóc “ANGELI” stać się rzeczywistością. Poza opisem fabuły i zwięzłym przedstawieniem tego, co już udało się przygotować, znajdziecie tam także sylwetki twórców i aktorów, razem z charakterystyką ich pracy i dotychczasowego dorobku. Nie chcemy zdradzać za dużo, ale z pewnością są to osoby, które znają się na swoim fachu.

Podobnie jak na innych stronach tego typu, sami wybieracie kwotę, jaka ma powędrować na konto projektu, a każda z nich wiąże się z inną nagroda. Chcieliście kiedyś zobaczyć swoje nazwisko w napisach końcowych filmu? Teraz macie taką okazję! Wcielcie się w rolę mecenasów kultury i pokażcie, że nie jest Wam obcy los polskiej kinematografii!

ANGEL.A

Odsłony: 67

No hej, jak Wam mija poniedziałek? Jakby nie mijał, zapraszamy do zapoznania się z naszym Poniedziałkowym Flashem Konwentowym, w którym przyszła pora na kilka słów  o największym w Polsce konwencie miłośników fantastyki, który zwie się Festiwal Fantastyki Pyrkon. Fanów seriali zainteresuje też pewnie krakowski SerialCon.

Odsłony: 112

Przypominamy, że od środy możecie zgłaszać się do pomocy przy tegorocznej edycji konwentu NiuCon. Jak zapewne wiecie, bycie helperem to odpowiedzialne zadanie, jednak w zamian możecie liczyć na kilka profitów.

A na jakie konkretnie? Przede wszystkim na nocleg w sali na terenie imprezy, specjalny identyfikator, koszulki i oczywiście przekąski. Osoby działające jako helperzy nie muszą ponadto kupować akredytacji w przedsprzedaży. Wpłacają jedynie kaucję, która zwrócona zostanie po zakończeniu imprezy.

Jeżeli zatem czujecie, że jesteście w stanie sprostać temu wyzwaniu, zajrzyjcie tutaj, gdzie znajdziecie formularz zgłoszeniowy, jak również regulamin i bardziej szczegółowe informacje.

 

Odsłony: 83

Zapewne dobrze znana Wam z serialu “Gra o Tron” tajemnicza i przebiegła Melisandre przybędzie na podwarszawski Warsaw Comic Con. Nie chodzi tu jednak o oczyszczanie ogniem, a o spotkanie z wcielającą się w postać kapłanki holenderską aktorką - Carice van Houten.

Spotkanie z aktorką będzie nie tylko gratką dla fanów wspomnianego serialu. Warto wspomnieć o innych sukcesach artystki. Już pierwsza główna rola - tytułowa kreacja w  filmie “Suzy Q” Martina Koolhovena, przyniosła jej Złotego Cielca dla najlepszej aktorki. Wkrótce potem odebrała kolejną nagrodę - Top Naeff Award za swój dorobek teatralny, a kolejne wyróżnienie Złotego Cielca zdobyła za występ w komedii fantasy “Panna Minoes - kocia agentka”. W sumie została wyróżniona tą prestiżową nagrodą aż pięć razy. Polscy widzowie mogą kojarzyć Carice także z takich produkcji, jak “Walkiria”, czy “Egzorcyzmy Dorothy Mills”.

Obecnie van Houten spędza czas nie tylko na planie “Gry o Tron”, ale również występując przed kamerą dużych hollywoodzkich produkcji. W ubiegłym roku można było zobaczyć ją między innymi w dramacie “Zwycięzca” Stephena Hopkinsa, gdzie wykreowała postać niemieckiej reżyserki Leni Riefenstahl, a także w thrillerze “Brimstone”.

Odsłony: 107

Mamy nadzieję, że nie zmokliście dziś aż tak bardzo. I nie chodzi tu jedynie o specyfikę tego dnia. Poniedziałek to jednak poniedziałek, a więc pora na kolejny Poniedziałkowy Flash Konwentowy, w którym pojawił się konwent Chorcon, XI Dni Japońskie, Małopolska Konferencja Produkcji Gier i II Światowy Dzień Gier Planszowych. Jest zatem z czego wybierać.

Odsłony: 160

W ten świąteczny dzień mamy coś dla wszystkich fanów postapokaliptycznych klimatów. Jeżeli w Twojej głowie kłębią się pomysły i historie związane z tematem globalnej katastrofy oraz tego, co stanie się po niej, a do tego jesteś w stanie w ciekawy sposób przelać te pomysły na papier, z pewnością zainteresuje Cię organizowany przez festiwal Cytadela i wydawnictwo Fabryka Słów konkurs na opowiadanie.

Każda praca powinna zmieścić się w 30.000 znaków (razem ze spacjami) i oczywiście być napisana w klimacie postapo.  Prace do 30 kwietnia należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tytułując ją: Ostatnia Cytadela – konkurs literacki + imię i nazwisko. Koniecznie też zapoznajcie się z regulaminem konkursu.

Dla zwycięzców przewidziano pakiet interesujących nagród, takich jak wejściówki na festiwal Twierdza, publikację opowiadania w formie e-booka, książki, a nawet wejście do stałego grona autorów Fabrycznej Zony.

Patronat honorowy nad konkursem objął Michał ‚Meesh’ Gołkowski.

Ostatnia Cytadela

Odsłony: 125

Podkategorie