No to może jeszcze jeden konkurs cosplay? Tym razem mamy dla Was ten odbywający się w czasie Warsaw Comic Con (tego w Nadarzynie), konkretnie 3 czerwca. A tak w ogóle to nie będzie jeden konkurs, tylko dwa: sceniczny z rundą jury i zdjęciowy online.

Za organizację odpowiedzialna jest Zofia Skowrońska z Zula Costumes, a łączna pula nagród wynosi 11 tysięcy złotych w gotówce. Udział mogą wziąć zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy. Dla każdej opcji przewidziany został odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Znajdziecie je tutaj, razem z regulaminem konkursu. W przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest jeszcze zgoda rodziców.

Sam konkurs to jednak nie wszystko, bowiem w czasie eventu planowane są warsztaty i prelekcje poświęcone sztuce tworzenia kostiumów.

 

Odsłony: 36

Krótka informacja na poprawę wieczornego nastroju. Pyrkon opublikował na swojej stronie szczegółowy program atrakcji! Choć do Festiwalu został jeszcze nieco ponad miesiąc, już teraz warto do niego zajrzeć i dobrze zaplanować sobie ostatni weekend kwietnia.

Na stronie dostępny jest wygodny filtr, dzięki któremu w łatwy sposób znajdziecie interesujące Was atrakcje, ustawiając odpowiedni blok programowy, salę prelekcyjną, czy choćby godzinę. Oczywiście, możecie z owej opcji nie korzystać, jednak samych bloków jest 14, więc chyba warto zawęzić obszar poszukiwań. Przypominamy też, że obecny program może jeszcze ulec zmianie.

Odsłony: 104

Mochicon ujawnia kolejne informacje. Tym razem dotyczące specjalnych biletów VIP, dzięki którym dostaniecie specjalne uprawnienia i nie tylko. Do wyboru macie opcję złotą i srebrną, za 70 zł lub 60 zł, w zależności od wyboru. Co otrzymujecie w zamian? Przede wszystkim ładny, materialny bilet oraz:

Złoty VIP:
- poczęstunek;
- osobny sleeproom z pozostałymi Złotymi VIPami;
- osobną kolejkę;
- wcześniejsze wejście (od 7:00 do 9:00 rano);
- box niespodziankę.

Srebrny VIP:
- osobna kolejka;
- wcześniejsze wejście (od 7:00 do 9:00 rano);
- box niespodziankę.

Zakup biletu VIP jest dostępny tylko i wyłącznie przez e-mail wysłany na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w którym podajecie imię i nazwisko oraz ilość i rodzaj biletów jakie zakupujecie. Ilość biletów jest oczywiście ograniczona.

Normalne bilety kosztują 40 zł i ich zakup będzie możliwy od 1 kwietnia.

Mochicon 2017 logo

Odsłony: 94

Wielu cosplayerów z pewnością nadal czeka na wieści dotyczące polskich eliminacji do zagranicznych konkursów cosplay. Nie tak dawno pisaliśmy o potwierdzeniu przez MiOhi informacji o eliminacjach do EC (EuroCosplay) oraz CCCC (Clara Cow's Cosplay Cup) na konwencie Magnificon EXPO 2017. Tym razem pojawiły się wieści na temat CWM (Cosplay World Masters).

Odsłony: 92

Dzień dobry, to znowu my. Życzymy smacznej kawusi i udanego popołudnia. A do kawusi proponujemy lekturę kolejnego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, w którym tym razem znalazła się podziemna Planszówkowa Szychta, świdnicki Świdkon oraz łańcucki Festiwal Gier Planszowych.

Odsłony: 108

Trochę odległa to przyszłość, ale dziś przenosimy się myślami do ciepłego przełomu lipca i sierpnia, serca wakacji. Wszystko za sprawą konwentu Fornost, na który już teraz możecie zakupić akredytację. Cena za cały tydzień wynosi 130 zł, jednak do 7 maja istnieje możliwość zakupu karnetu w przedpłacie, w cenie 90 zł. Nie jest to oczywiście jedyna opcja, bowiem do wyboru są także bilety jednodniowe za 25 zł, a dodatkowo akredytacja na samą Grę Główną (4-6 sierpnia), której cena wynosi 70 zł.

Wciąż trwają też zapisy na punkty programu. Do końca kwietnia możecie popisać się kreatywnością i podzielić się z organizatorami swoimi pomysłami na atrakcje. Im bardziej nieszablonowe, tym chętniej zostaną one przyjęte. Twórcy programu mogą ponadto liczyć np. na zwrot części kosztów akredytacji.

Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia, a link do niej w naszym kalendarzu.

Odsłony: 193

MiOhi chyba również poczuło wiosnę, bowiem wczoraj szczodrze obsypało nas informacjami na temat tegorocznej, piętnastej już edycji Magnificonu. W pakiecie znajdziemy informacje o biletach, zgłoszeniach atrakcji, konkursach cosplay, pierwszym koncercie...Jest tego trochę, a wszystkie szczegóły dostępne są poniżej.

Odsłony: 134

Podkategorie