Po hałaśliwym Polconie, Lublin po raz kolejny zaprasza – tym razem na spokojniejszy Falkon 2017. Dzisiaj czas na przegląd zaproszonych gości. Kogo będzie można zobaczyć w Polsce wschodniej?

Nie zabraknie znanych pisarzy: Andrzej Pilipiuk i Marcin Przybyłek zaanonsowali już swoją obecność. Będzie także Aneta Jadowska. Jednak nie tylko na pisarzach opiera się Falkon: zaproszono również osoby związane z fandomem (Klaudia Heintze, Kamil Muzyka) oraz grami wideo (Błażej Augustynek z CD PROJEKT RED).

Wśród gości można znaleźć również naukowców zajmujących się fantastyką (Marta Kładź-Kocot, Mirosław Gołuński). Osobną kategorię na liście zaproszonych poświęcono osobom związanym z e-sportem (Jakub „Lonely” Wójcik, Mikołaj „Silv4n” Sinacki). Nie zabraknie też profesjonalnych CEO (Paweł Niewęgłowski), osób zajmujących się branżowymi imprezami (Adrian Kostrzębski z Intel Extreme Masters), a także specjalistów od grywalizacji (Grzegorz Olifirowicz).

Falkon 2017 - Konwenty Południowe

Odsłony: 34

Na zewnątrz 20 stopni Celsjusza, pełne słońce. Ludzie ściągają kurtki i zakładają podkoszulki z krótkim rękawkiem. Nie ma co, jesień w pełni! Jeżeli promienie społeczne dodały wam chęci do konwentowych podróży, to znaleźliście się w dobrym miejscu. Zapraszam na Poniedziałkowy Flash Konwentowy!

Odsłony: 83

Światła świec nie zdążyły jeszcze na dobrze zgasnąć, a muzyka ucichnąć pod otwartym niebem, ale organizatorzy Wielkiego Balu Cosplayowego wraz rytmem wybijanym na trzy przynoszą nam nowe wiadomości na temat trzeciej edycji tego właśnie wydarzenia. 

Znalazłwszy wielkie poparcie uczestników i otrzymawszy pozytywne opinie, trzeci Bal zapowiedzany został na 01.09.2018. Impreza odbędzie się w Patio AHE na ulicy Pomorskiej w Łodzi. Nocleg dla uczestników zmęczonych tańcem zapewniony zostanie przez Szkołę Podstawową nr 36 przy ulicy Więckowskiego 35. Po raz kolejny Bal Cosplayowy sponsorować będzie firma Włóknoland!

Do trzeciej edycji WBC jest jescze mnóstwo czasu, jednakże uszycie wspaniałej sukni wieczorowej bądź garnituru godnego imprezy tego kalibru zajmuje dużo czasu i starań!

Cosplayerzy, igły w dłonie, materiał pod żelazko i do pracy! Widzimy się w Łodzi!

Logo WBC

 

Odsłony: 111

Jak już informowaliśmy, pierwsza w historii konwentów edycja AnimeConHalloween odbędzie się w Poznaniu. Jednak zmieniła się jej lokalizacja.

Organizatorzy pierwotnie zaanonsowali, że konwent odbędzie się w szkole na Wichrowym Wzgórzu, ale po namowach fanów oraz wewnętrznych rozmowach zdecydowali się przenieść imprezę na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jest to niewątpliwie skok w górę, zarówno pod względem prestiżu lokalizacji, jak i jej rozmiarów. Tym bardziej warto więc zawitać do Poznania!

Odsłony: 168

Imladris XVI oraz HarryCon 2017 to dwie propozycje, które przygotowaliśmy dla Was na najbliższy weekend. Będzie magicznie i będzie fantastycznie, a szczegóły tradycyjnie poznacie zaglądając do naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego.

Odsłony: 112

Organizator HarryConu – ostaszewskiego konwentu poświęconego, jak sama nazwa wskazuje, Harry'emu Potterowi – ujawnił program swojej imprezy. Co w nim ciekawego?

Oprócz standardowych prelekcji uczestnicy będą mogli obejrzeć pokaz Mistrza Eliksirów oraz wziąć udział w szukaniu horkruksów, prezentując jednocześnie swoje przebrania – najlepsze z nich wygra konkurs cosplay.

Nie zabraknie także koncertu muzyki filmowej, który zwieńczy cały konwent. Impreza odbędzie się 14 października.

HarryCon 2017 - Konwenty Południowe

Odsłony: 109

Od 27 do 29 października w Poznaniu odbędzie się AnimeCon Halloween 2017. To pierwszy konwent organizowany przez redakcję portalu Anime24.pl, jednak mimo sporego zainteresowania, organizatorzy do tej pory nie ujawniali, gdzie odbędzie się cała impreza, mimo że termin już za trzy tygodnie…

To już jednak koniec suspensu — dzisiaj ogłoszono, że AnimeCon Halloween odbędzie się na… Wichrowym Wzgórzu. Nikt nie będzie jednak wskrzeszał Emily Brontë, po prostu konwent będzie przeprowadzony pod adresem os. Wichrowe Wzgórze 119 w Poznaniu.

W programie znaleźć można sławnych cosplay'erów (m. in. Shappi czy Dorian Makbeth). Osoby nabywające bilet przed 8 października mogą wygrać w losowaniu konsolę Nintendo Switch. Dodatkowo, organizatorzy ustalili limit zapisów – maksymalnie 2000 osób może się akredytować. Zatem, kto pierwszy, ten lepszy?

AnimeCon Halloween 2017 - Konwenty Południowe

Odsłony: 137

Podkategorie