Konwenty Południowe - Konkurs na opowiadania oraz ilustracje - Kryształowe Smoki 2018!

Jeśli interesuje cię tworzenie nowych historii, zarówno w formie literackiej, jak i plastycznej, to ogólnopolski konkurs Kryształowe Smoki jest czymś dla Ciebie. Konkurs odbywa się w ramach Dni Fantastyki 2018, odbywających się, jak co roku, we Wrocławiu.

Podczas tegorocznej edycji Kryształowych Smoków wybierane będą najlepsze prace w dwóch kategoriach – Opowiadania i Ilustracja. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia, a autorzy nominowanych prac zostaną o tym poinformowani do 31 maja. Każdy z nominowanych otrzyma również możliwość darmowego wstępu na Dni Fantastyki, w ramach których odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród.

W obu kategoriach twórcy muszą się odnieść do tematu tegorocznych Dni Fantastyki: „W świecie mrocznych opowieści”. Opowiadanie nie może przekraczać 12 000 znaków ze spacjami, z kolei akceptowane techniki wykonania ilustracji to rysunek, malarstwo i grafika komputerowa. Prace w wersji elektronicznej (format RTF dla opowiadań, format JPG dla ilustracji) należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W tytule należy wpisać typ konkursu (opowiadanie lub ilustracja), a w treści dane autora: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu. W obu kategoriach nagrodą główną jest 700 zł.

Pełen regulamin konkursu na opowiadanie tutaj.
Pełen regulamin konkursu na ilustracje tutaj.

Logo Wrocławskich Dni Fantastyki

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityką Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.