Konwenty Południowe - Poniedziałkowy Flash Konwentowy #69

Kolejną, okrągłą edycję Poniedziałkowego Flasha Konwentowego uświetnią:

Pierwszym gościem zestawienia jest Warszawski event komiksowy. Trwać on będzie aż cztery dni, bo od 17 do 20 maja. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Narodowym i w czasie jego trwania można będzie kupić wiele zeszytów topowych wydawnictw w dobrych cenach oraz spotkać autorów nagrodzonych przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe

Logo Komiksowej Warszawy 2018

Poznań ugości nas 18-20 maja festiwalem fantastyki Pyrkon, który od kilkudziesięciu lat widnieje na konwentowej mapie kraju, a od kilku jest imprezą na skalę międzynarodową z liczbą uczestników przekraczającą 10 tysięcy. Do niedawna było to też największe wydarzenie tego typu w naszym kraju, choć na pewno wygrywa pod takimi względami jak ilość i jakość atrakcji czy możliwość poznania i spotkania wielu osób z całej Polski, dzielących tą samą pasję. Standardowo już, festiwal odbędzie się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Banner Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2018 w Poznaniu

Dla fanów LARP-owych imprez z motywem militariów i postapokalipsy jest też Stalker: Opuszczone ziemie "Karolewa". W województwie łódzkim (oczywiście w Karolewie) będziecie mogli wziąć udział w przygodzie przenoszącej Was wprost do świata po nuklearnej zagładzie. Czy uda Wam się odkryć, jaką zagadkę skrywają tamtejsze okolice? I czy w ogóle przetrwacie?

LARP postapokaliptyczny Stalker

Na Stadionie Narodowym w Warszawie, w jednym czasie odbywają się właściwie dwie imprezy, które ściśle nawiązują do tematyki naszego portalu. Oprócz Komiksowej Warszawy będziecie mogli także wpaść na Meet Point - spotkanie z gwiazdami małego ekranu, znanymi z serwisu YouTube. Jeżeli jesteś fanem tego typu rozrywek, nie może Cię tam zabraknąć.

Logo spotkania z youtuberami Meet Point

Dodatkowo warto wspomnieć o Warszawskich Targach Książki (oczywiście na Stadionie Narodowym w Warszawie), gdyż to one są głównym wydarzeniem, w ramach którego odbywają się dwa powyższe. Będzie mnóstwo atrakcji dla fanów szeroko pojętej fantastyki: od spotkań z autorami na stoiskach wydawnictw, po ciekawe atrakcje przygotowane właśnie dla fanów. Warto więc wybrać się właśnie tam, jeżeli Pyrkon nie jest Wam po drodze.

warszawskie targi ksiazki

Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityką Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.