Trzynastka to liczba, która utarła się jako przynosząca nieszczęście. Tej groźnej liczby nie boi się jednak Krakowski Festiwal Komiksu, który w marcu powraca ze swoją trzynastą edycją wydarzenia! Organizatorzy planują odpędzić pecha całkiem nową lokalizacją festiwalu i przewidują też rekordową liczbę uczestników. Co więc wiemy już o tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu?

Wydarzenie organizowane jest przez Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Fundację Muzeum Komiksu i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Odbędzie się w weekend 22 do 24 marca. Wstęp na wydarzenie będzie darmowy.

W tym roku Krakowski Festiwal Komiksu ze swoim głównym programem przenosi się do Klubu Studio, zlokalizowanego przy ulicy Witolda Budryka 4 w Krakowie. Nowa lokalizacja, mimo że oddalona od centrum Krakowa, nie powinna sprawić uczestnikom większych problemów – do Klubu Studio z centrum miasta czy dworca głównego można łatwo dostać się autobusem, a na wszystkie wydarzenia towarzyszące dojazd komunikacją miejską to maksymalnie pół godziny.

W programie Krakowskiego Festiwalu Komiksu nie może braknąć spotkań autorskich z twórcami komiksu z różnych stron świata. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdził już Robert „bele Sienicki, współautor „Rycerza Janka” i autor „Under Pressure”, zajmujący się rysowaniem od ponad 20 lat. Na KFK znajdziecie mnóstwo wystaw indywidualnych czy zbiorowych, w programie będą też wykłady, pokazy cosplay, panele dyskusyjne i warsztaty. Program wydarzenia dostosowany jest do różnych grup wiekowych, Krakowski Festiwal Komiksu nie ma więc ograniczeń dotyczących wieku uczestników. Warto wspomnieć, że na wydarzeniu w dniu 23 marca odbędzie się Dzień na Debiut, świetna okazja dla niepublikowanych jeszcze autorów, by zaprezentować się szerszej publiczności! Zgłaszać swoje debiuty można przez formularz – tam również znajdują się linki do szczegółowych warunków uczestnictwa i regulaminu KFK.

Wspomniałam, że Krakowskiemu Festiwalowi Komiksu towarzyszyć będą też inne wystawy, między innymi w Muzeum Komiksu przy ulicy Józefa Sarego 7, czy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przy ulicy Marii Konopnickiej 26 w Krakowie. W trakcie wydarzenia wstęp na te wystawy ma być dostępny w niższych cenach.

Od 15 stycznia trwa nabór na wystawcę na giełdzie komiksowej. Swoje stoisko można zgłosić przez formularz zgłoszeniowy jeszcze tylko przez dwa dni (do 28 stycznia), a o swojej decyzji o przyjęciu stoiska organizatorzy poinformują zgłaszających do 2 lutego.

13 Krakowski Festiwal Komiksu