Nasza redakcja Konwentów Południowych ciągle się rozwija. Z tego względu poszukujemy osób chętnych do wstąpienia w nasze szeregi. Potrzebujemy również i Ciebie! Jeśli chcesz sprawdzić się jako reporter, masz talent, lubisz wychwytywać błędy i je poprawiasz albo czujesz się z aparatem jak ryba w wodzie, to zgłoś się do nas! W naszej redakcji będziesz miał możliwość zdobycia doświadczenia, rozwoju swoich zainteresowań, ale też odnalezienia nowych. Ponadto gwarantujemy doborowe towarzystwo, wyśmienitą zabawę i wspólne wyjazdy na konwenty!

Nie wahaj się dłużej i już dzisiaj stań się członkiem redakcji Konwentów Południowych, najlepszej grupy publikującej nowinki o konwentach i innych wydarzeniach!

Na początek może powiemy, co zyskujesz dołączając do naszego grona:
- Wejściówki na wydarzenia w całym kraju,
- Legitymację prasową oraz uprawnienia dziennikarskie,
- Wpis do CV,
- Koszulkę z własnym nickiem,
- Sławę i chwałę,
- Pracę ze świetną, pomocną, przyjacielską i nieco zwariowaną ekipą,
- Zdobywanie kontaktów (w tym na wysokich szczeblach),
- Różne „bonusy” materialne w zależności od długości pracy,
- Krowę (ma tylko trzy wymiona, ale działa)*,
- Materiały recenzenckie (książki, mangi, gry planszowe, inne).

Szukamy osób, które spróbują swych sił na określonych stanowiskach:

- Recenzent: Czytasz książki lub mangi? A może grasz dużo w gry planszowe? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ta posada jest dla Ciebie! Wystarczy, że będziesz potrafił coś ciekawego napisać o danym tytule, zrecenzować go i ocenić! Bułka z masłem!

- Koordynator medialny: Chcesz zdobywać nowe znajomości? Rozmawiać z przedstawicielami różnych organizacji? Posługujesz się dobrze językiem polskim i potrafisz dogadywać się z ludźmi? Nie boisz się wyzwań? W takim razie sprawdzisz się idealnie jako koordynator medialny!

- Opiekun konta Google+: Obowiązkiem kandydata byłaby opieka redakcyjnym kontem profilem Google+. Zadanie jest proste – trzeba po prostu o odpowiednich godzinach wrzucać posty na dany temat.

- Korektor/Edytor: Wymagana perfekcyjna znajomość zasad języka polskiego. Zarówno w praktyce jak i w teorii. Masochistów witamy z otwartymi ramionami ;)

- Relacjonista/Publicysta: Na to stanowisko poszukujemy osób, które za pomocą swoich bardzo dobrych umiejętności pisarskich, będą w stanie zrelacjonować wydarzenie bądź – jeśli mówimy o fachu publicysty – napisać felieton i/lub artykuł związany z tematyką konwentów, fandomu itd.

- Osoba do wyszukiwania informacji: Dużo siedzisz na necie? Jesteś mistrzem googlowania? Lubisz scrollować? Mamy dla Ciebie zadanie, dzięki któremu Twoje życie nabierze sensu!

- Prezenter: Jeśli czujesz się swobodnie przed kamerą, potrafisz świetnie manipulować słowem mówionym i cechujesz się otwartością, śmiałością i odwagą, to stanowisko prezentera będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

- Informatyk: Pozycjonowanie, kodowanie, a przede wszystkim bazy SQL, Javascript, magie informatyczne i znajomość języków PHP/HTML.

- Tłumacz języka angielskiego: Tutaj kandydat musi charakteryzować się znakomitą znajomością języka angielskiego. Umiejętności te będą potrzebne do tłumaczenia relacji, wywiadów i layoutów.

- Operator kamery/MovieMaker: Umiesz i lubisz kręcić filmy? Masz masę pomysłów i chcesz zaistnieć na YouTube pod szyldem redakcji? Czekamy na twoje zgłoszenie!

- Specjalistę ds. E-Sportu: Jeśli jesteś lub byłeś graczem i/lub obudzony w środku nocy potrafiłbyś wymienić wszystkich graczy z konkretnej drużyny e-sportowej, to ta fucha jest dla Ciebie! Potrzebujemy osób, które z chęcią będą dzielić się z naszymi fanami informacjami ze świata gier.

- Grafik: Jeśli wiesz co to RGB, CMYK, DPI, EPS, Font, Mockup czy PPI, a w podstawówce wolałi na Ciebie "Mistrz Painta", to idealnie sprawdzisz się jako grafik w naszej redakcji. Wymagana bujna i nieposkromiona wyobraźnia!


Jeśli wybrałeś już, na którą funkcję w redakcji chcesz kandydować, to ślij do nas wiadomość na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie e-maila wpisz: Rekrutacja na stanowisko (tutaj nazwa stanowiska). Jeśli jako potencjalny kandydat masz pewne wątpliwości lub chcesz zadać nurtujące Cię pytanie – również pisz do nas na podany wyżej e-mail albo skontaktuj się z nami przez nasze konto na Facebooku!

Konwenty Południowe tworzą relacje, fotorelacje, artykuły i nowiki z wydarzeń tematycznych w całym kraju i za granicą. Staramy się również przy tym utrzymywać wysoką jakość naszych tekstów i zdjęć. Ale co ważniejsze – tworzymy je wszystkie dla Was. Dlatego też, by zaspokoić głód naszych fanów, poszerzamy swoje szeregi, szukamy kolejnych rąk do pracy. Wykorzystaj swój talent i podziel się nim z innymi! Z własnego doświadczenia wiemy, że nic tak nie cieszy, jak wychwalone galerie zdjęć i dobrze napisana recenzja. To możesz być również Ty!

Ponadto chętnie przygarniamy nadsyłane przez Was zdjęcia z eventów i inne ciekawostki tematyczne z całego kraju. Zapraszamy do współpracy!

* No dobra, krowy nie mamy, ale nasi programiści i grafik mogą jedną zaprojektować.